Sold
Listing Courtesy of:
YES MLS / Altobelli Real Estate
YES MLS / Altobelli Real Estate 908 Frederick Street Niles, OH 44446
Sold on 11/22/2021
$71,500 (USD)
Sold Date:
11/22/2021
11/22/2021
Taxes
$898
$898
Lot Size
7,649 SQFT
7,649 SQFT
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
1950
1950
Community
Stein Ptn Allotment 01 Rep
Stein Ptn Allotment 01 Rep
Listed By
Carla D Cicero, Altobelli Real Estate
Bought with
Bobbi Jo Jefferson, Coldwell Banker Evenbay Real Estate, LLC
Source
YES MLS
Last checked May 14 2026 at 10:50 AM GMT-0500
YES MLS
Last checked May 14 2026 at 10:50 AM GMT-0500
Bathroom Details
- Full Bathroom: 1
Interior Features
- Range
- Refrigerator
- Microwave
Subdivision
- Stein Ptn Allotment 01 Rep
Property Features
- Fireplace: 0
Stories
- 1
Living Area
- 864 sqft
Listing Price History
Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Jul 22, 2021
Price Changed
$69,900
-8%
-$6,000
Jul 09, 2021
Price Changed
$75,900
-4%
-$3,000
Jun 16, 2021
Price Changed
$78,900
-1%
-$1,000
May 20, 2021
Listed
$79,900
-
-