7079 Ridge Road Cortland, OH 44410
Sold
Listing Courtesy of: MLS LogoYES MLS / Howard Hanna

  7079 Ridge Road Cortland, OH 44410

Sold on 06/02/2023
$325,000 (USD)
3
BED
3
BATH
2,600
SQFT
Sold Date:
06/02/2023
Lot Size
0.65 acres
Type
Single-Family Home
Year Built
1952

Bought with
Bobbi Jo Jefferson, Coldwell Banker Evenbay Real Estate, LLC
Source
YES MLS
Last checked May 13 2026 at 11:21 PM GMT-0500
Bathroom Details
  • Full Bathrooms: 2
  • Half Bathroom: 1
Property Features
  • Fireplace: 0
Stories
  • 2
Living Area
  • 2,600 sqft

Listing Price History

Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Apr 12, 2023
Price Changed
$339,900
-1%
-$5,000
Apr 10, 2023
Price Changed
$344,900
-1%
-$5,000
Apr 04, 2023
Price Changed
$349,900
-5%
-$20,000
Mar 27, 2023
Price Changed
$369,900
-3%
-$10,000
Mar 06, 2023
Price Changed
$379,900
-3%
-$10,000
Feb 19, 2023
Listed
$389,900
-
-